Haber

Taksim’de yoğun güvenlik önlemi

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesine bağlanan orta sokaklarda polis takımları ağır güvenlik tedbiri aldı. İstanbul Valiliğinin kararı ile Taksim, Şişhane ve Kabataş Finiküler metro istasyonları kapatıldı.

25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Gayret Günü nedeniyle kimi kümeler, Taksim’de toplanma çağrısında bulundu. İstanbul Valiliğinin izin vermediği eylem nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis takımları ağır güvenlik tedbiri aldı.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne bağlanan ara sokak girişlerine bariyerler konuldu.İstanbul metrosundan yapılan açıklamada “İstanbul Valiliği kararı gereği saat 15: 00 itibarıyla M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattımızın Şişhane ve Taksim istasyonları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattımız işletmeye kapalı olacaktır. Şişhane ve Taksim istasyonlarımızda araçlarımız durmayacaktır” denildi. Saat 15: 00’da Taksim metro istasyonunun girişini kapatan vazifeliler gelen vatandaşlara Şişhane ve Taksim istasyonları ile Taksim-Kabataş Füniküler istasyonlarının kapalı olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu